7 начина да предпазим информацията в смартфона си

Времето може и да не прилича на обикновено лято, а по-скоро да напомня на някаква по-топла есен, но е факт, че сезонът на почивките идва. С него идват и множеството дебчий из летните курорти и възможността да се разделим не по наша воля със смартфона си.
В такъв случай може да се окажем доста уязвени, при условие че чужд човек с повече от съмнителен морал ще разполага освен с личния ни телефон, също така и с цялата информация на него - контакти, номера, снимки, видео и т.н.
Всъщност защитата на информацията вътре в телефона ни не е толкова трудоемка дейност. Digital.bg представя 7 полезни практики, които да предпазят информацията в мобилния ни телефон:
1. Код за заключване
Смартфоните ни пазят много лична информация. От имейли до текстови документи, контактите ни, снимки, съобщения – често остават лесно достъпни за любопитните очи. Можете да използвате 4-цифрен PIN код или парола с букви, символи и т.н. Кодът-парола ще запази личните ви данни, ако телефонът ви попадне в чужди ръце.
Виж още: Как да прикрием следите си в мрежата
2. Активирайте „Do Not Track” (не проследявай) на браузъра на своя телефон
Всяка информация, която предоставяте чрез влизането в различни сайтове се събира и е много вероятно да се използва с рекламна цел. Опцията “Do Not Track” ограничава това събиране на данни. Google Chrome за Android и Safari за iOS ще ви позволят да зададете функцията “Do Not Track”. Това не гарантира, че данните ви няма да бъдат събирани, но е стъпка, която може и да ви предпази от нежелани реклами.
3. Блокирайте номера си, когато е необходимо
Когато звъните на бизнес компания, за която мислите, че също ще запази номера ви и в последствие ще ви притеснява излишно, можете да блокирате номера си. Можете да използвате и Google Voice, с който пък лесно можете да блокирате номерата, които не са записани във вашите контакти.
4. Избегнете спам обажданията
М...